Sert İnek Peyniri 720 GR 3 lü
Sert İnek Peyniri 720 GR 3 lü

Sert İnek Peyniri 720 GR 3 lü (K0140)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺839,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺759,90(KDV Dahil)

KAVLAK İNEK PEYNİRİ SERT TAM YAĞLI

Peynir kahvaltıların baş tacı, hamur işlerinin, böreklerin ve hatta soğuk veya sıcak yenen yemeklerin tamamlayıcısı vazgeçilmez bir besindir.

Yüksek protein oranının yanı sıra peyniri besin yönünden değerli kılan bir diğer madde de bileşimindeki protein yapıtaşları olan aminoasit birleşimleridir.

Peynirin bileşiminde tüm süt ve süt ürünlerinde olduğu gibi vücudumuz tarafından sentezlenemeyen ve dışarıdan alınması gereken “esansiyel aminoasitler” bulunmaktadır.

Peynir, kalsiyum ve fosfor yönünden önemli bir gıdadır. Sert peynirler günlük kalsiyum ihtiyacının tümünü karşılarken, fosfor ihtiyacının da % 40-50’sini karşılamaktadır.

Kemik ve diş gelişimi için önemli bir mineral olan; çocuklar, hamile ya da emziren kadınlar, yeteri kadar kalsiyum almayan menopoz döneminde osteoporoz rahatsızlığına yakalanabilme ihtimali olan kadınlar daha fazla ihtiyaç duyduğu kalsiyumu biyolojik değeri yüksek olan peynirdeki kalsiyumdan alabilirler.

Kavlak Peynir Çeşitleri özenle beslenen süt hayvanlarından sağılan sütlerden imal edilir.

İnek peyniri ülkemizde en çok tüketilen peynir türüdür.

İnek peyniri inek sütündeki tüm faydalı maddeleri hatta daha fazlasını muhafaza eder.

İnek peyniri bir çok şekilde hayatımız içinde yer alan çok yönlü yiyeceklerden biri tanesidir. Kahvaltıda, börekte, tana yemeklerde, çorba ve makarnada, hatta tatlılarda ve hatta İştah açıcı olarak bir çok şekilde kullanılır.

İnek peyniri doymuş yağ ve sodyum açısından zengindir.

İnek peyniri çocuklarına yeterli protein yediremediğini düşünen anneler için de ilk tercih edilen iyi bir protein kaynağıdır.

İnek peyniri yüksek oranda yağda eriyen vitaminleri (A, D, E, K) içermektedirler. Ayrıca, inek peynirinde esansiyel amino asitler ve yağ asitleri ile suda eriyen birçok vitamin (C ve B vitamini kompleksi) bulunmaktadır.

İnek peyniri içersindeki B2 vitamini sayesinde Ph seviyesini kontrol edebildiğinden diş için iyi bir koruyucudur.

Sindirim sistemi dostu inek peyniri ishali tedavi eder, mide rahatsızlıklarını giderir, sindirim sistemini düzene sokar, ülseri önler.

KAVLAK SERT TAM YAĞLI İNEK PEYNİRİ’ni 720 gram vakumlu ambalajda size sunuyor

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.

KAVLAK LEZZETLERİ SOFRANIZDAN EKSİK OLMASIN.

AFİYET OLSUN.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR