Kantaron Yağı 100 ML 2 li
Kantaron Yağı 100 ML 2 li

Kantaron Yağı 100 ML 2 li (K0168)

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺698,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺579,00(KDV Dahil)

KAVLAK KANTARON YAĞI

Doğada bilinen veya bilinmeyen pek çok bitki türü bulunur. Özellikle sağlık açısından bilinen faydaları sebebiyle kantaron bitkisi en gözdelerinden birisidir.

Sarı kantaron ve kırmızı kantaron gibi farklı türleri olan kantaron bitkisinin önemi içinde bulundurduğu yağından gelir. Kantaron yaprakların ışığa tutulmasıyla görülebilen parlak yağ noktacıkları bunun bir göstergesidir. Kantaron çiçeklerinin açtığı yaz aylarında toplanır ve yağı çıkartılır.

Hastalıklardan korunma, yaşlanmanın geciktirilmesi, vücut fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesi gibi amaçlarla kullanılan kantaron yağı cilt dostudur.

Kantaron yağının en önemli faydası cilt sağlığını koruma üzerindeki etkileridir.

Kantaron bitkisinden elde edilen yağlar, hücre yenilenmesini destekler ve hızlandırır.

Herhangi bir karışım hazırlanmasını gerektirmeden doğrudan cilt üzerine uygulanabilen kantaron yağı yaşlanma belirtilerini geciktirir, kırışıklıkları önler ve cildin elastikiyetini arttırır.

Cildin olması gereken nem dengesine sahip olmasını sağlar, daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur.

Kantaron yağının cilt üzerindeki önemli etkilerinden biri de lekeleri ortadan kaldırmasıdır. Bu etki sayesinde yüzde veya vücutta yer alan yara, yanık ve sivilce izleri giderilebilir.

Yaşlılık, hamilelik, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle bölgesel cilt rengi değişikliklerini, lekeleri onararak cilt tonu eşitler.

Kantaron yağı; enfeksiyonlara neden olan bakteri, virüs ve mantar gibi mikroorganizmalarla savaşarak hastalıklardan korunmayı sağlar. Ayak mantarı, deride oluşan enfeksiyonlar, akneler, uçuk gibi birçok hastalıkta kantaron yağı uygulanarak enfeksiyonun hızlı bir şekilde iyileştirilebilir.

Tüm bunların yanı sıra egzama, kontakt dermatit ve pişik gibi sorunların önler.

Düzenli olarak kantaron yağı kullanımı ile birlikte ciltte yeni enfeksiyonların oluşumu da önlenebilir.

Düzenli olarak kantaron yağı ile bakım yapılan saçlarda kırık oluşumu, koparak dökülmeler azalır ve saçlar sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder. Saçlar daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur, dökülmesi önlenir, gürleşmeye başlar.

 Saç derisinde oluşan pullanma, kepek ve egzama sorunlarının önlenmesi için de kantaron yağı mükemmel bir kurtarıcıdır.

Kantaron yağının cilde olan olumlu etkilerinden faydalanabilmek için kantaron yağı direkt olarak cilde uygulanır, cildinizin yağı emmesi beklenir, yarım saat sonra yağlılık hissinin kalmış olması halinde durulanır.

Kantaron yağının bir tatlı kaşığını geçmemek üzere ağız yoluyla az miktarda tüketimi, sindirim sistemini düzenleyici etki gösterir. Özellikle yemeklerden önce az miktarda kantaron yağı tüketimi, sindirimi hızlandırabilir, kabızlık ve şişkinlik gibi sorunları önler.Gaz sancıları ve buna bağlı karın ağrıları yaşayanlar da kantaron yağına baş vurabilir.

Kantaron yağı tek başına veya yoğurt gibi besinlerle karıştırılarak tüketilebilir.

Kantaron yağı aynı zamanda bitki çayı olarak da hazırlanabilir. Çay şeklinde hazırlanan kantaron yağının böbrekleri koruduğu da bilinmektedir.

KAVLAK, KANTARON YAĞInı 100 mlt cam şişede evinize getiriyor.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ

KAVLAK ÜRÜNLERİ

HAYATINIZDAN EKSİK OLMASIN

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR